sklep internetowy

Dropshipping a towar z Chin

W dzisiejszych czasach rożnego rodzaju towar z Chin jest wszechobecny i niezwykle popularny w każdym chyba europejskim kraju. Można go znaleźć i kupić bez większego problemu nie tylko na targowiskach, ale też w supermarketach, sklepach internetowych, popularnych i znanych wszystkim serwisach aukcyjnych, czy bezpośrednio u producentów w Chinach. Z jakich metod warto korzystać, aby było nie tylko tanio, ale też szybko i bezpiecznie?

Co to jest i na czym polega dropshipping.

Dropshipping jest ostatnio bardzo popularnym na naszym rynku zjawiskiem. Sprzedawcy oferujący towar z Chin, Indii, Pakistanu i innych krajów azjatyckich, często ten proces wykorzystują. Na czy więc on polega i czy warto z punktu widzenia kupującego kupić produkt ot takiego sprzedawcy? Najprościej mówiąc proces ten polega na przeniesieniu czynności wysyłki towaru na producenta lub dystrybutora.

W przypadku towarów z Chin wysyłki dokonuje się bezpośrednio z tego właśnie kraju. Fakturę, paragon, bądź inny dowód zakupu otrzymujemy jednak od sprzedawcy, od którego towar kupujemy. Rozwiązanie takie jest najczęściej stosowane przez mniejszych przedsiębiorców, których nie stać na utrzymywanie zapasów magazynowych.

Firma ta tylko zbiera zamówienia i przekazuje je producentowi w Chinach. Dropshipping stosuje się także w odniesieniu do dużych i ciężkich towarów, których transport, pakowanie i zabezpieczanie są nie tylko drogie, ale także kłopotliwe.

Czy warto tak kupować towar z Chin?

Jakie są tego wady i zalety? Zaletą jest często niższa cena tego towaru, gdyż odpadają koszty jego magazynowania i ponownej wysyłki. Wady: jeśli chodzi o towar z Chin, to dłuższy czas oczekiwania na towar oraz brak kontroli nad realizacja zamówienia.

Bardzo często zakupione w ten sposób towary po prostu znikają, o sprzedawca, mimo że to nie jego wina, ryzykuje utratę dobrego imienia, opinii i reputacji, na którą często bardzo długo pracował. Obecnie jednak jest to coraz rzadziej stosowana forma sprzedaży.

Przeczytaj jak bezpiecznie sprowadzić towar z chin: https://izntrade.com/towar-z-chin/