survival

Kompasy, busole i inne gadżety survivalowe

W dzisiejszym świecie niektóre urządzenia wydają się nam po prostu już zbyteczne, niezależnie od tego jak wyglądało ich wykorzystywanie w przeszłości. Doskonałym przykładem może być kompas.

Kiedyś bardzo przydatny, jednak dzisiaj, zwykłemu człowiekowi nie wydaje się w żadnym stopniu niezbędny. Nawet jeżeli już zajdzie potrzeba sprawdzenia kierunku, bez problemu można to zrobić za pomocą telefonu.

Kiedy gadżety survivalowe się przydać?

Jednak oczywiście to, że w codziennym życiu nie korzystamy ze starszych rozwiązań, nie oznacza że są one w ogóle do niczego nie przydatne. Wśród takich urządzeń znajdują się właśnie kompasy i busole. Nawet najbardziej zapalony fan techniki, będzie musiał przyznać, że idąc na wycieczkę do lasu albo survival, zdecydowanie lepiej jest zaopatrzyć się w fizyczny kompas, niż ufać telefonowi.

Oczywiście pierwszym powodem jest bateria w telefonie. Może ona być przecież bardzo zawodna, a z oczywistych powodów nie ma możliwości jej naładowania w takich warunkach. Nawet zaopatrzenie się w powerbank wydaje się ryzykowne. Drugim powodem mogą być kłopoty z zasięgiem.

Co prawda pokazywanie kierunku jest mniej wymagające niż stabilne połączenie internetowe, lecz różne warunki dają różne rozwiązania. Kompas jest natomiast urządzeniem, które będzie działało bez względu na każde warunki.

Ile kosztują gadżety turystyczne

Kompasy i busole nie należą do najdroższych. Najprostsze wersje to wydatek rzędu kilku złotych. Zdecydowanie lepiej jest jednak inwestować w kompasy lepszej jakości. Komfort użytkowania oraz pewność pokazywanego kierunku może być większa oraz oczywiście może mieć on także inne zastosowania.

Nawet te lepsze kompasy nie są specjalnie drogie. Kupując taki kompas ma się pewność, że będzie można go wykorzystywać przy każdej wyprawie bez żadnych nieoczekiwanych sensacji- to duża wartość.

Zobacz gadżety i akcesoria wojskowe w hurtowni: https://gadget-master.pl/pol_m_Militarne-gadzety-589.html