witaminy i minerały dla sportowców

Witaminy i minerały – czy warto po nie sięgać?

Zdrowy styl życia to nie tylko modne hasło, które w ostatnich czasach mocno zyskuje na popularności. O zdrowym podejściu do odżywiania i jednocześnie częstej aktywności fizycznej mówią już nie tylko propagatorzy zdrowego żywienia, sportowcy i gwiazdy fitness, lecz także lekarze, dietetycy i osoby, którym zwyczajnie zależy, aby zadbać o własne zdrowie i kondycję.

Zdrowy tryb życia

Jest wiele teorii o tym, jak powinna wyglądać troska o zdrowie i dobre samopoczucie. W gąszczu informacji ciężko jest znaleźć uniwersalną wiedzę, na podstawie której można wypracować indywidualną metodę na dbania o siebie, bez ryzyka zaniedbania pewnych obszarów lub odwrotnie –  zbytniego obciążania organizmu nieprawidłowym odżywianiem lub treningiem. Czego zatem potrzebujemy?

Czego potrzebujemy?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, czego potrzebuje organizm, aby zachować zdrowie. Odpowiedź wydaje się prosta – codzienny ruch, witaminy i minerały, odpowiedni bilans kaloryczny.

Wiele osób zainteresowanych tematem zdrowia i fitnessu odpowiedziałoby nawet bardziej precyzyjnie – minimum 10 tysięcy kroków dziennie, godzina spędzona na świeżym powietrzu oraz zbilansowana dieta z uwzględnieniem odpowiednich proporcji składników odżywczych.

Wszystko to jest prawdą. Warto jednak wiedzieć więcej na temat tego, jakie witaminy i minerały są nam potrzebne i jak odczuwamy ich brak w organizmie.

Witaminy i minerały

Wiadomo już, że aktywność fizyczna jest integralną częścią wysiłków o zachowanie zdrowia. Podczas wysiłku fizycznego szczególnie ważne jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów, które nie tylko usprawnią procesy zachodzące w organizmie, lecz także poprawią naszą wydajność i pozwolą na uzyskanie lepszych efektów ćwiczeń fizycznych.

Witaminy i minerały, których w szczególności potrzebujemy, to przede wszystkim witaminy z grupy B, witamina C, E i A oraz wapń, magnez, żelazo oraz cynk. Problem, szczególnie dla osoby rozpoczynającej przygodę ze zdrowym trybem życia, może stanowić odpowiednie dawkowanie i wybór źródeł powyższych składników diety.

Gotowe suplementy diety

Z pomocą przychodzą preparaty stanowiące suplementy diety zarówno dla sportowców, jak i dla osób, które prowadzą umiarkowanie aktywny tryb życia.

Ich duży wybór sprawia, że z pomocą doświadczonego trenera lub dietetyka, możemy wybrać preparat, który pokryje zapotrzebowanie organizmu na witaminy i minerały. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej dbać o zdrowie nie martwiąc się o powstawanie niedoborów i złą przyswajalność.

Jeśli chodzi o minerały suplementy diety znajdziesz w sklepie: https://strefamocy.pl/pl/255-mineraly