wyprawka dla noworodka

Wyprawka dla noworodka – jakie artykuły wybrać?

Wyprawka dla noworodka musi zawierać kilka stałych elementów, jak wózek, przewijak, łóżeczko i fotelik samochodowy. Istnieją jednak elementy wyprawki dla dziecka, które bardziej przydają się w czasie niektórych pór roku. Co warto kupić dla dziecka, które urodzi się latem?

Wyprawka dla niemowlaka – letni niezbędnik

Rodzice dzieci, które przyjdą na świat latem, muszą pomyśleć o zakupie właściwych kosmetyków. Należą do nich bezpieczny:

  • krem z filtrem przeznaczony dla maluchów od pierwszych dni życia,
  • preparaty do kąpieli na potówki,
  • środki chroniące niemowlaka przed ukąszeniami komarów.

Wybierając poszczególne kosmetyki dla dziecka, należy kierować się naturalnym i odpowiednim dla wrażliwej skóry dziecka składem.

Do letniego niezbędnika zaliczają się także bambusowe oraz muślinowe otulacze i pieluszki. Są one miękkie i bardzo delikatne w dotyku, a dodatkowo zapewniają dziecku ochronę przed promieniami słonecznymi.

W miejscach, w których występuje dużo komarów, warto zainwestować w moskitiery, które można zamontować w oknach lub nad łóżeczkiem, czy wózkiem. Taka wyprawka dla dziecka zapewni komfort także innym domownikom.

Jak dbać o dziecko latem?

Zarówno niemowlęta urodzone w ciepłych miesiącach, jak i starsze dzieci trzeba właściwie chronić i pielęgnować w czasie upałów. Specjaliści zgodnie twierdzą, że najlepiej spędzać czas na zewnątrz jedynie rano i późnym wieczorem.

W ten sposób dzieci unikają najsilniejszego działania promieni słonecznych. W czasie wyjść i zabaw na zewnątrz maluchy warto zabezpieczać kremem z filtrem oraz zakładać im na głowy na przykład bawełniane kapelusiki.

Do zwiększających bezpieczeństwo dziecka akcesoriów należą także okulary przeciwsłoneczne! Istotne jest jednak to, czy posiadają właściwe filtry! Okulary „zabawki” nie chronią oczu dziecka i stanowią zagrożenie dla jego wzroku! Wyprawka dla noworodka na plażę powinna obejmować także odzież UV, czyli specjalne kostiumy kąpielowe wychwytujące większy procent promieniowania UV.

Skóra dziecka oraz jego oczy są o wiele wrażliwsze niż narządy osób dorosłych, dlatego zwróć uwagę na opisane elementy wyprawki dla dziecka! Zadbasz o jego bezpieczeństwo, zdrowie oraz komfort w czasie letnich zabaw i spacerów.

Zobacz akcesoria dziecięce, które warto włączyć do wyprawki dla noworodków: https://tamaja.pl/wyprawka-dla-dziecka