Szafy ubraniowe metalowe

Praktyczne metalowe szafki ubraniowe

W każdej istniejącej fabryce, warsztacie czy innym zakładzie pracy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, muszą znajdować się pomieszczenia w których pracownicy przebierają się oraz przechowują swoją odzież roboczą jak i codzienną. Wyposażeniem niezbędnym takich pomieszczeń są oczywiście szafy ubraniowe, zwane także szafkami bhp.

Materiał szafek ubraniowych ma znaczenie

Istnieje wiele materiałów z których produkowane są obecnie szafy bhp dla pracowników. Nie da się natomiast ukryć, że najbardziej popularne są szafki metalowe. Szafy ubraniowe metalowe charakteryzują się wieloma zaletami. Prawidłowo użytkowane i konserwowane pozostają w użytkowaniu przez bardzo długi czas.

Jeżeli w pomieszczeniach istnieje podwyższony stopień wilgotności, np. poprzez istniejące natryski, musimy jedynie pamiętać by zadbać o odpowiednie ich zabezpieczenie antykorozyjne. Kolejnym atutem szafek metalowych jest ich ogólna wytrzymałość na potencjalne uszkodzenie i zniszczenie. Zdarza się, że pracownicy nie do końca szanują powierzone im mienie. W takich wypadkach szafki ubraniowe bhp https://abes.com.pl/index.php?cPath=209_210 wykonane z metalu sprawdzą się doskonale, ponieważ nie jest łatwo je zniszczyć.

Tego typu meble pracownicze są także na tyle ciężkie i stabilne, że eliminuje się potencjalne ryzyko np. przypadkowego wywrócenia się szafki. Metal jest wdzięcznym materiałem, który łatwo naprawić, czy ponownie pomalować. Należy dodatkowo zaznaczyć, że metal jest materiałem niepalnym, co może mieć kluczowe znaczenie przy przechowywaniu niektórych materiałów.

Użytkowanie metalowych szafek bhp

Metalowe szafy ubraniowe są bardzo lubiane przez pracowników. Dzięki temu, że są zamykane na klucz, pozwalają w pewny i bezpieczny sposób na przechowywanie zarówno odzieży pracowniczej jak i wyposażenia, które także przynosi się do pracy, np. portfel z dokumentami, prywatny telefon komórkowy.

W sezonie zimowym oraz podczas silnych opadów deszczu można bez obaw przechowywać w szafach metalowych mokrą odzież wierzchnią i buty bez obaw, że w jakikolwiek sposób zaszkodzi to szafce. Szafki metalowe oczywiście mogą mieć szereg innych zastosowań. Doskonale nadają się do celów gospodarczych w każdym zakładzie pracy.

Można przechowywać w nich np. środki czystości, środki ochrony indywidualnej pracowników, ale także kleje oraz inne substancje chemiczne. Wreszcie doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przechowywane są materiały niebezpieczne lub objęte reglamentacją. Solidna budowa szafek metalowych oraz zabezpieczenie w postaci zamka tworzą z nich bezpieczne i pewne miejsca magazynowania.